Detoks alkoholowy Brzesko

Zespół odstawienia alkoholu to zestaw objawów, które pojawiają się, gdy osoba fizycznie uzależniona od alkoholu nagle przestaje pić lub drastycznie zmniejsza spożycie alkoholu. W takim przypadku konieczna jest detoksykacja. W naszym ośrodku leczenia uzależnień w Rabce – Zdroju z powodzeniem stosujemy detoks dla pacjentów chcących rozpocząć leczenie, jak też doraźnie.

Jak przebiega detoks alkoholowy?

Oznaki odstawienia alkoholu są dość łatwo rozpoznawalne. Najczęściej są to

• Bóle głowy.

• Lęk.

• Drżenia.

• Bezsenność.

• Zmiany nastroju.

• Zaburzenia żołądkowo-jelitowe.

• Palpitacje serca.

• Podwyższone ciśnienie krwi lub tętno.

Nadużywanie alkoholu odnosi się do nadmiernego spożywania alkoholu w sposób, który może narazić cię na ryzyko wystąpienia problemów fizycznych, psychicznych i społecznych. Upijanie się lub nadużywanie alkoholu może zwiększać ryzyko rozwoju zaburzenia, bardziej znanego jako alkoholizm. To choroba charakteryzująca się niemożnością kontrolowania spożycia alkoholu pomimo negatywnych, szkodliwych konsekwencji. Głód alkoholu, tolerancja na skutki alkoholu i doświadczanie objawów odstawienia, gdy próbujesz przestać pić, to tylko niektóre z kryteriów, które wskazują na uzależnienie. Kiedy dana osoba jest fizjologicznie uzależniona od alkoholu, objawy odstawienia, które występują po znacznym ograniczeniu lub zaprzestaniu picia, są bardzo przykre i nieprzyjemne, a dana osoba często powraca do picia alkoholu jako sposobu na złagodzenie dyskomfortu.

Detoks alkoholowy Brzesko

Detoks alkoholowy Brzesko

ZADZWOŃ 574 271 441

Odtruwanie alkoholowe Brzesko

Detox jest często uważany za pierwszy etap leczenia. Pomoże ci poradzić sobie z trudnym procesem odstawiania alkoholu, ale nie odnosi się do wzorców myślenia i zachowania, które przyczyniają się do używania alkoholu. Różne podejścia i ustawienia leczenia mogą pomóc w zapewnieniu stałego wsparcia niezbędnego do utrzymania długotrwałej trzeźwości po zakończeniu detoksykacji. W ośrodku Dezyderata gwarantujemy bezpieczne przejście procesu detoksykacji. Dla wygody pacjentów zapewniamy też transport z Brzeska.

Ogólnie rzecz biorąc, przebieg odstawienia alkoholu jest bardzo zmienny i nieco nieprzewidywalny. Narzędzia nie pozwalają lekarzom z pewnością przewidzieć, u kogo wystąpią objawy zagrażające życiu. Osoby doświadczające łagodnych objawów odstawienia alkoholu lub obawiające się wystąpienia objawów odstawienia powinny zgłosić się do naszego ośrodka.

Osoby doświadczające umiarkowanych lub ciężkich objawów odstawienia alkoholu, lub osoby, u których występuje ryzyko wystąpienia umiarkowanych lub ciężkich objawów (tj. jeśli w przeszłości występowały ciężkie objawy odstawienia alkoholu) zazwyczaj wymagają monitorowania szpitalnego i leczenia objawów odstawienia. W takim przypadku nasz ośrodek jest właściwym miejscem. Leczenie ambulatoryjne może być dostępne tylko w przypadku łagodnych do umiarkowanych objawów odstawienia alkoholu, jednak w przypadku nasilenia objawów jest wymagana opieka szpitalna.

Aby zapobiec lub złagodzić objawy odstawienia, lub wystąpienia powikłań medycznych, które mogą wystąpić w przypadku ciężkiego odstawienia alkoholu, lekarze w naszym ośrodku mogą przepisać pacjentom benzodiazepiny. Leki te mogą powstrzymać niektóre reakcje odstawienia. Inne leki mogą być również stosowane w celu stabilizacji stanu pacjenta lub leczenia wspomagającego (np. leki przeciwdrgawkowe, przeciwpsychotyczne, beta-blokery i agoniści receptorów alfa-adrenergicznych). Pacjentom odwodnionym lub niedożywionym podajemy płyny, lub niektóre witaminy. Aż do uzyskania pewności, co do ustabilizowania się stanu pacjenta.